Bezdomny z Pomorza okazał się właścicielem wielomilionowej fortuny w USA

Grafika: Gerd Altmann/pixabay
REKLAMA

Gdy powrócił do Polski, przez wiele lat mieszkał w przytułku dla osób bezdomnych. O powrocie nie powiadomił rodziny. Teraz wiadomo, że posługiwał się czteroma paszportami i był właścicielem wielomilionowej fortuny.

– Po jego śmierci osoby zarządzające tym przytułkiem na Pomorzu odnalazły jego rodzinę, a ta skontaktowała się z nami, obawiając się, że bezdomny krewny pozostawił w USA jakieś długi do spłacenia – mówi w rozmowie Joanna Pluta z kancelarii Baran&Pluta. – Długów w USA się wprawdzie nie dziedziczy, ale postanowiliśmy sprawdzić czy po zmarłej osobie pozostały jakieś zobowiązania w Stanach.

Bezdomny okazał się posiadaczem czterech paszportów na różne nazwiska. I także posiadaczem kont bankowych w różnych bankach w czterech stanach USA. W każdym stanie konto bankowe było otwarte na inne nazwisko.

– Zmiana nazwiska była za każdym razem legalna – wyjaśnia mec. J.Pluta. – Jednak trudności z odnalezieniem kont bankowych osoby o czterech tożsamościach były duże.

W siedmiu bankach kancelaria odnalazła kwoty przekraczające milion dolarów. Obecnie trwa postępowanie spadkowe w USA.

Nie należy więc oceniać ludzi po wyglądzie, zwłaszcza jeżeli jest to bezdomny, który wcześniej przez 20 lat mieszkał w USA.

To już nie pierwszy taki przypadek, że osoba powracająca z USA pozostawia w Stanach majątek i z nieznanych powodów żyje w Polsce bardzo skromnie, nawet w ubóstwie.


 

Źródło: marketnews24